Recenzje Dzwiękowe – Katolickie Radio ZamośćNic nie szkodzi! Czyli to się może zdarzyć każdemu

Co wolno, a czego nie? Czyli bycie grzecznym nie jest łatwe

Recenzja na stronie Magiczny świat książki

“Jeśli szukacie dla swojego dziecka książki, która jest nie tylko pięknie wydana i zawiera ciekawą historię, ale również niesie z sobą pewien morał, zwraca uwagę dziecka na to, co jest najważniejsze w naszym życiu, to książeczka „Wszystko moje! Czyli o tym, jak kruk zrozumiał, że przyjaźń jest najważniejsza” autorstwa niemieckiej pisarki książeczek dla dzieci Nele Moost będzie idealnym wyborem. Wchodzi ona w skład bestsellerowej serii Mały Kruk, która stała się fenomenem wydawniczym na całym świecie. Książeczki przetłumaczono na 31 języków i schodzą niczym gorące bułeczki. Dotąd sprzedano 6 mln egzemplarzy!”

Recenzja na stronie Czytamy Polskich Autorów
“Do serii opowiadań o małym kruku – Skarpetce, napisanych przez niemiecką pisarkę Nele Moost podeszłam sceptycznie i zanim dałam je dzieciom, sama przejrzałam i przeczytałam kilka tomików cyklu. Już na pierwszy rzut oka dostrzec można staranność wydania i piękne ilustracje zrobione przez Annet Rudolph. Każda strona pełna jest kolorów i szczegółów, o których można porozmawiać z dziećmi. Zwierzątka – główni bohaterowie, wzbudzają zaufanie, ale nie brak im cech charakterystycznych. ”
Recenzja na stronie Blogimam.pl
“Poznajcie małego kruka o imieniu Skarpetka!

Jest to bardzo radosny i wesoły bohater bestsellerowej serii książek autorstwa Nely Moost, które opowiadają o przygodach małego kruka i jego sympatycznych przyjaciół!

Pełne humoru i bajkowych ilustracji (Annet Rudolph) historie opisują życie małego kruczka, który nie zawsze jest grzeczny. Kochani rodzice, wiecie coś na ten temat?;)”

Recenzja na blogu książki sardegny
“Historie o małym Kruku okazały się być bardzo pouczające. Edukacyjne treści zostały tak sprytnie przemycone do tych wesołych i barwnych historyjek, że mały czytelnik, ani się obejrzy, a już wie, czego nie wypada robić, jak trzeba pomóc przyjacielowi w potrzebie, co zrobić, żeby nie odstraszyć przyjaciół od siebie.
Mały Kruk to niezły urwis. Zdarza mu się popełniać niecne uczynki, na szczęście przyjaciele: Misio, Owieczka, Pani Borsukowa, Sowa, Zając i inni, zawsze pomogą mu wybrnąć z trudnej sytuacji.”
recenzja na blogu Jej cały świat
“Co wolno, a czego nie? czyli bycie grzecznym nie jest łatwe -to przyjazny sposób na pokazanie dziecku i czasem wydaje mi się, że przydałoby się aby niektórzy dorośli też przeczytali jak powinno się zachowywać, a jak nie. Że niektóre “normalne” zachowania nie są takie normalne gdy jest się w towarzystwie.
Książka jest świetnym sposobem na zaprzyjaźnienie dziecka z dobrymi manierami – ze słowami proszę i dziękuję i ze słowem na “d…”, ale w przypadku tego ostatniego – Mały czytelnik dowiaduje się, że nie wolno go mówić.”
recenzja na blogu Inna bajka – kobietnik.pl
“Takie duże, barwne, pełne szczegółów ilustracje działają jak magnes! Sam bohater też zaciekawia: nieczęsto ptak jest pierwszoplanową postacią, a gdy do tego ma on zabawne imię – Skarpetka, nieco zadziorny charakter i mnóstwo pomysłów, to możemy być pewni, iż każdy nowy tytuł o przygodach małego kruka zostanie powitany przez najmłodszych z wielkim entuzjazmem.”
recenzja na blogu Zwykłej matki wzloty i upadki
Pierwszy raz na serię książek autorstwa niemieckiej pisarki Nele Moost natknąłem się całkiem przypadkowo, przeglądając zasobne półki miejskiej biblioteki publicznej. To, co w pierwszej kolejności przykuło moją uwagę, to piękne kolorowe ilustracje niejakiej Annet Rudolph. Duży format książek pozwala w pełni rozkoszować się wizualną stroną prezentowanych historii. Cała szata graficzna pełna jest kolorowych „pejzaży” okraszonych ciekawą, zabawną, ale jednocześnie niezwykle mądrą opowieścią, w której mogą zakochać się nie tylko dzieci.